VIZE 2030

adam bw 2

„Se svými vrstevníky se stýkám dennodenně. Někteří se svou budoucností zabývají méně, někteří více. Já budoucnost neberu na lehkou váhu a její plánování je mojí zálibou. Proto se na ní chci aktivně podílet.“

Adam Čapek, kandidát do zastupitelstva

Čelákovice s jasnou vizí budoucnosti

Chceme město nejen spravovat, ale hlavně budovat s vizí na dalších 10-20 let. Co nemůžeme zařídit dnes, můžeme připravit tak, aby se záměr mohl realizovat tehdy, až doba nazraje. Ať už jsou to  dlouhodobé finančně náročné projekty nebo technologicky náročné projekty, dříve nebo později přijde doba, kdy se vyplatí a bude možné je zrealizovat. Chceme být připraveni, a proto o nich chceme diskutovat již teď. Vytvořme spolu budoucnost pro nás a hlavně pro naše děti!

Školství zaměřené na moderní technologie

Žijeme v době, která je ve znamení moderních technologií. Na vlastní kůži zažíváme 4. průmyslovou revoluci, nástup robotizace, umělé inteligence, autonomní dopravy, nanotechnologií atd. Je zřejmé, že mnoho profesí zmizí ze světa a vznikne mnoho oborů, o kterých teď nemáme ani zdání. Bylo by dobré dát našim dětem šanci v novém světě uspět.

Naše vize je jednoduchá. Investujme do kvalitního školství zaměřeného na moderní technologie. Vytvořme už nyní takové podmínky, aby naše děti v budoucnu na trhu práce uspěly. 

Práce pro Čelákovice

Co je největší problém našeho města? Parkování? Bydlení? Ne. Je to chybějící práce. Drtivá většina obyvatel našeho města za prací dojíždí. Vidíme to dnes a denně na zaplněném nádraží a v kolonách aut na Černém mostě. Co s tím?

Vytvořme podmínky pro firmy a podnikatele, aby si chtěli svůj podnik umístit k nám. Vytvořme novou komerční zónu u které si určíme pro jaký typ podnikání nebo výroby bude určena. Nechceme haly jako v Nehvizdech nebo nové Kovohutě. To vše si můžeme nadefinovat a do Čelákovic dostat např. obchodní firmy, které si zde postaví centrálu nebo firmy technologické, které si zde umístí svůj vývoj nebo technickou podporu. Možností je nepřeberné množství.

Revitalizace Kovohutí a TOSu

Poslední pozůstatky minulé doby nám úspěšně hyzdí město. Je fakt, že se jedná o soukromý majetek, a tak s tím příliš nezmůžeme. Pokud ale s jasnou představou budeme  jednat s vlastníky a budeme aktivně hledat nové investory, tak máme větší šanci, že k revitalizaci dojde.

Městské nábřeží

nabrezi 4

Čelákovice leží na Labi a jako jedno z mála měst z toho vůbec netěží. Ano, máme 500 m nového chodníku, ale to je tak všechno. Potenciál, který řeka nabízí je mnohem větší. Ať už v podobě přístaviště výletních lodí, mariny, nebo městské promenády s restauracemi a skvělou příležitostí trávit krásné letní večery.  

Multifunkční komunitní centrum

Filmový klub, místo pro setkávání spolků, přednášky, workshopy, koncerty, výstavy, lekce jógy, hlídaní dětí, pro aktivní školáky klub dětí. Tohle všechno a mnohem více by mohlo nabízet multifunkční komunitní a kulturní centrum. Co vy na to?

Kampus pro seniory

Aktivní stáří není o vysedávání před televizí a neustálým sledováním letáků se zbožím v akci. Domov seniorů nemusí být jen budova, kam umístíme své rodiče, když už se o sebe nemohou postarat. Moderní domov seniorů nabízí možnost zahradničit na komunitní zahradě, cvičit jógu, hrát petanque, kutit si v dílně, hrát divadlo, pomáhat s hlídáním dětí atd. Vytvořme pro naše rodiče a prarodiče takové podmínky, aby mohli strávit své stáří co nejvíce aktivně.

Čelákovice moudré

Pomalu se učíme třídit odpad a co kdyby všechny naše městské budovy používaly elektrickou energii z obnovitelných zdrojů? Jednak by to bylo šetrné k našemu životnímu prostředí, ale hlavně bychom ušetřili peníze. Sci-fi? Ne, za 10 let budou technologie na takové úrovni a cenově dostupné, že se to opravdu vyplatí. 

A co kdybychom se úplně zasnili a řekli vám, že by nebylo nereálné mít připojené na obnovitelných zdrojích energie celé Čelákovice? Co by vám to přineslo? Levnější energie a reinvestování peněz z el. energie v Čelákovicích